Menu
enpl
?>

O nas

MAAI – praktyka architektoniczna, oferująca kompleksowe usługi, zwłaszcza w zakresie wielkopowierzchniowej architektury komercyjnej i wielofunkcyjnej, ma za sobą ponad 25-lat międzynarodowego doświadczenia na rynku architektury i urbanistyki. Jako główny cel MAAI stawia sobie tworzenie projektów architektonicznych i urbanistycznych najwyższej jakości, w precyzyjny sposób odzwierciedlających oczekiwania klientów, ich dążenia i aspiracje oraz ich wymagania ekonomiczne. Dążymy konsekwentnie do tworzenia pięknych, funkcjonalnych i trwałych budowli, których wartość i atrakcyjność przetrwają długie lata.

Nasze projekty obejmują szeroką gamę budowli, począwszy od koncepcji dużych kompleksów (centra handlowe, terminale lotnicze i kolejowe, zespoły rezydencjonalno-biurowe), przez interwencje w istniejących budynkach (w tym rewitalizacja obiektów historycznych), aż po architektoniczne uzupełnienia w tkance urbanistycznej i modernizacje niewielkich obiektów. Biuro oferuje bezkonkurencyjny poziom specjalistycznej wiedzy w zakresie projektów komercyjnych, przyjmując holistyczne podejście do procesu projektowania, pozwalające (dzięki bliskiej współpracy z klientem) na generowanie wyjątkowych rozwiązań. Nowatorskie koncepcje naszych projektantów przełamują konwencję architektury, jako dziedziny wizualno-technicznej i zmierzają w kierunku poszukiwania przestrzeni angażujących różne zmysły, w zależności od różnorodnych funkcji.

Zespół biura przygotowuje i prowadzi każdy etap prac projektowych z uwagą, profesjonalizmem i zaangażowaniem, począwszy od wstępnej koncepcji, aż po zakończenie budowy, dbając zarówno o całokształt inwestycji, jak i najdrobniejsze detale, w szczególności nadzorując realizację według planu założeń przyjętych przez inwestora.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu w projektowaniu skomplikowanych inwestycji architektoniczno-urbanistycznych o dużej skali (od terminali lotniczych po centra handlowe), zespół MAAI gwarantuje optymalizację systemu zarządzania procesem projektowym i inwestycyjnym, w oparciu o wytyczne wypracowane w ścisłej współpracy z klientem. Celem działań jest każdorazowo stworzenie rozwiązań architektonicznych satysfakcjonujących zarówno pod względem estetycznym, funkcjonalnym jak i ekonomicznym.

Co ważne, MAAI zapewnia poziom specjalistycznych umiejętności typowy dla dużej praktyki międzynarodowej, ale łączy to z elastycznością i znajomością lokalnych realiów, niezbędnych na Polskim rynku.

Misja

Maai – w kulturze Japonii maai znaczy literalnie „harmonia przestrzeni”. Misją biura jest tworzenie harmonijnych przestrzeni w architekturze i urbanistyce; przestrzeni realizujących w najdoskonalszy sposób zarówno aspiracje estetyczne, jak i biznesowe oczekiwania naszych klientów.

Marek Arciszewski

Lider zespołu

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW, mgr inż. arch., dyplom z wyróżnieniem) i Architectural Association School of Architecture, London, England (AA), rozpoczął swoją karierę architektoniczną w Toronto, jako Senior Designer w firmie MMC International (Toronto i Bangkok).

Po powrocie do Polski w 1999 roku zarządzał warszawskim biurem HOK International (zał. 1992), którego przejęciem kierował, tworząc w 2003 roku, nową firmę spółki – Studio Quadra sp. z o.o., w której nadzorował duże projekty architektoniczne i urbanistyczne.  W 2014 roku, Marek Arciszewski przeniósł wszystkie działania związane z projektowaniem architektonicznym do nowego biura MAAi, które specjalizuje się w projektach komercyjnych i wielofunkcyjnych.

Marek Arciszewski i kierowane przez niego zespoły (łączące młodość i doświadczenie) zyskały znakomitą reputację wśród najbardziej znaczących i wymagających klientów w Ameryce Północnej, Azji i Europie Środkowej.

© 2016 MAAi – Marek Arciszewski Architecture International