Menu
enpl
?>

Profil biura

MAAI – praktyka architektoniczna oferująca kompleksowe usługi, zwłaszcza w zakresie wielko-powierzchniowej architektury komercyjnej i wielofunkcyjnej, ma za sobą ponad 25-lat międzynarodowego doświadczenia na rynku architektury i urbanistyki. Jako główny cel, MAAI stawia sobie tworzenie projektów architektonicznych i urbanistycznych najwyższej jakości, w precyzyjny sposób odzwierciedlających oczekiwania naszych klientów, ich dążenia i aspiracje, oraz ich wymagania ekonomiczne. Dążymy konsekwentnie do tworzenia pięknych, funkcjonalnych i trwałych budowli, których wartość i atrakcyjność przetrwają długie lata.

Nasze projekty obejmują szeroką gamę budowli, począwszy od koncepcji dużych kompleksów (centra handlowe, terminale lotnicze i kolejowe, zespoły rezydencjonalno-biurowe), przez interwencje w istniejących budynkach (w tym rewitalizacja obiektów historycznych), aż po architektoniczne uzupełnienia w tkance urbanistycznej i modernizacje niewielkich obiektów. Biuro oferuje bezkonkurencyjny poziom specjalistycznej wiedzy w zakresie projektów komercyjnych, przyjmując holistyczne podejście do procesu projektowania, pozwalające (dzięki bliskiej współpracy z klientem) na generowanie wyjątkowych rozwiązań. Nowatorskie koncepcje naszych projektantów przełamują konwencję architektury, jako dziedziny wizualno-technicznej i zmierzają w kierunku poszukiwania przestrzeni angażujących różne zmysły, w zależności od różnorodnych funkcji.

Zespół biura przygotowuje i prowadzi każdy etap prac projektowych z uwagą, profesjonalizmem i zaangażowaniem, począwszy od wstępnej koncepcji, aż po zakończenie budowy, dbając zarówno o całokształt inwestycji, jak i najdrobniejsze detale, w szczególności nadzorując realizację według planu założeń przyjętych przez inwestora.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu w projektowaniu skomplikowanych inwestycji architektoniczno-urbanistycznych o dużej skali (od terminali lotniczych po centra handlowe), zespół MAAI gwarantuje optymalizację systemu zarządzania procesem projektowym i inwestycyjnym, w oparciu o wytyczne wypracowane w ścisłej współpracy z klientem. Celem działań jest każdorazowo stworzenie rozwiązań architektonicznych satysfakcjonujących zarówno pod względem estetycznym, funkcjonalnym jak i ekonomicznym.

Co ważne, MAAI zapewnia poziom specjalistycznych umiejętności typowy dla dużej praktyki międzynarodowej, ale łączy to z elastycznością i znajomością lokalnych realiów, niezbędnych na Polskim rynku.

Zakres działalności:

  • Projektowanie wielko-powierzchniowych obiektów komercyjnych (centra handlowe, terminale, biurowce)
  • Rozbudowa i renowacja centrów handlowych
  • Optymalizacja funkcjonowania istniejących centrów handlowych
  • Rewitalizacje (konwersje architektury poprzemysłowej, rewitalizacje urbanistyczne)
  • Adaptacje i modernizacje starszych obiektów o mniejszej skali do nowych funkcji (plomby architektoniczne)
  • Projektowanie wnętrz
  • Koordynacja najemców w kompleksach handlowych i biurowych
© 2016 MAAi – Marek Arciszewski Architecture International